Agartha, Hayâli Yerler

 

AGARTHA, Sri Lanka’da antik bir krallıktır (ne var ki, bazı seyyahlar Tibet’te olduğunu söyler). Agartha’nın dikkat çekici oluşunun temel nedeni, ziyaretçilerin oradan geçip de bunu hiç anlamayabilmeleridir. Belki de, farkına varmadan, insanlığın ruhsal ve okült hâzinelerinin korunduğu Bilgi Üniversitesi Paradesa’dan geçtiler. Farkına varmadan, Agartha’nın, iki milyon küçük tanrının suretleriyle süslenmiş yaldızlı bir tahtın bulunduğu, kraliyet başşehrinden geçtiler. Belki de onlara gezegenimizi bu ilahi bolluğun bir arada tuttuğu söylendi (ve şimdi hatırlamıyorlar). Sıradan bir fani bu iki milyondan herhangi birini öfkelendirirse, tanrıların ilahi gazabını hemen hissedecekti: denizler kuruyacak ve dağlar toz olup çöllere dönüşecekti.

Agartha’nın dünyanın en zengin taş kitap kütüphanelerine sahip olduğunu ve hayvanları arasında sivri dişli kuşlarla altı ayak boyunda kaplumbağalar bulunduğu gibi, sakinlerinden çoğunun çatal dilleri olduğunu eklemek de yararsızdır belki (çünkü ziyaretçiler onları görmüş ve unutmuş olacaklardır gene).

Unutulmuş Agartha, küçük ama güçlü bir ordu olan Agartha Tapınak Şövalyeleri ya da Müttefikler tarafından savunulur.

(Saint-Yves d’Alveyrdre, Mission de l’lnde en Europe, Paris, 1885; Ferdinand Ossendowski, Bêtes, Hommes et Dieux, Paris, 1924)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s